דוקטור ערן הורוביץ
צור קשר | סרטונים | הנחיות שימוש באתר | אודות ד"ר ערן הורוביץ | דף הבית
בירור פריון קטגוריות  

בירור פריון

אי פוריות היא בעיה שכיחה יחסית הקיימת אצל כ 15% מהזוגות. בעיית פוריות יכולה להיות אצל בן הזוג או אצל בת הזוג ולעתים קיימות בעיות אצל שניהם. הגורמים העיקריים לאי פוריות אצל האשה הם הפרעות ביוץ ובעיות מכניות בחצוצרות או בחלל הרחם. אצל הגבר בעיית הפוריות מתבטאת במרבית המקרים באיכות זרע לקויה. ב  10% -15%  מהזוגות אינה מאובחנת בעיה ספציפית אשר מסבירה את אי הפוריות. גיל האשה מהווה אף הוא גורם חשוב כאשר מגיל 35 לערך קיימת ירידה בפוריות אשר נעשית משמעותית יותר מעבר לגיל 40 .

להלן חלוקת הסיבות לאי פריון באחוזים:

תת-פוריות הגבר   45%

הפרעות ביוץ 25%        

בעיות מכניות 15%      

 

דר´ ערן הורוביץ עובד עם מבוטחות כל קופות החולים וחברות הביטוח ומקבל פציינטיות במרפאתו הפרטית בגבעתיים.
טלפון תיאום תורים 054-4963149   
 

סיבה לא ידועה 10%     

סיבות נדירות   5%

השלב הראשון במסגרת בירור הפריון הוא שלב אבחון הבעיה. בשלב זה דר´ הורוביץ יקבל מכם מידע מפורט לגבי הבעיה וההיסטוריה הרפואית שלכם.

בת הזוג תתבקש לבצע מספר בדיקות דם הורמונליות וכלליות טרם הכניסה להריון, אולטראסאונד ובדיקות נוספות במידת הצורך. כמו כן אנו ממליצים לאישה לטול חומצה פולית באופן קבוע ,לבצע בדיקת שד שגרתית אצל כירורג שד ובדיקת פאפ  של צואר הרחם.   בן הזוג יתבקש לבצע בדיקת זרע במטרה לקבל מידע על איכות הזרע. לאחר השלמת הבדיקות הראשוניות ניפגש שוב , נסכם את ממצאי הבדיקות, והרופא ימליץ על תכנית טיפול אישית בהתאם לבעיות שנמצאו.

בדיקות גנטיות

לפני הריון מומלץ לבצע בדיקות סקר גנטי המאפשרות לאבחן האם קיים סיכון למחלות גנטיות קשות אצל העובר. ברוב המכריע של המקרים ניתן באמצעות הבדיקה לשלול סיכון לאותן מחלות. באותם מקרים מעטים בהם קיים סיכון למחלה אצל העובר, ניתן יהיה לבצע אבחון גנטי לעובר.

אולטראסאונד גינקולוגי

בדיקת האולטראסאונד מאפשרת קבלת מידע על הרחם והשחלות. אנו משתמשים בבדיקה זו רבות במהלך טיפולי הפוריות על מנת לעקוב אחר התפתחות הזקיקים בשחלות ומצב רירית הרחם בחלל הרחם. הבדיקה נעשית במרבית המקרים בגישה נרתיקית אשר מאפשרת קבלת מידע מדויק יותר מאשר בדיקה בגישה בטנית.

בדיקת זרע

בדיקת הזרע היא בדיקה חשובה ביותר ומטרתה לברר האם קיימת בעייה באיכות וכמות  הזרע העשויה להסביר את אי הפוריות. בבדיקת הזרע אנו מקבלים מידע על ריכוז תאי הזרע, איכות התנועה והמבנה של תאי הזרע.

יש להמנע מקיום יחסים 2-3 ימים לפחות טרם הבדיקה, אך לא יותר מ -7 ימים. דגימת הזרע ניתנת בדרך כלל לכוסית סטרילית.

במידה ובדיקת הזרע איננה מתאפשרת מסיבות הלכתיות, ניתן לאסוף את ההפרשות מהנרתיק לתוך כוס הפלסטיק לאחר תשמיש רגיל, כמו כן, ניתן לקיים יחסים תוך שימוש בקונדום הלכתי המיוחד למטרה זו.

 לאחר קבלת הזרע לתוך כוס הפלסטיק , יש לסגור את המכסה ולהגיע למעבדת הזרע תוך שעתיים כאשר הכוס צמודה לגוף על מנת שדגימת הזרע תישאר בטמפרטורה הדומה לטמפרטורת הגוף.

צילום רחם וחצוצרות

בדיקה זו מדגימה את מבנה חלל הרחם והחצוצרות, הבדיקה מאפשרת לרופא לזהות בעיות בחלל הרחם כגון הידבקויות, שרירנים, פוליפים ומבנה חריג של הרחם חסימת חצוצרות והדבקויות באגן באזור החצוצרות. בנוסף למטרה האיבחונית יש לצילום הרחם גם אפקט טיפולי ואנו רואים שיעור הריונות גבוה יותר בתקופה שלאחר צילום הרחם. מומלץ לבצע את הבדיקה בימים שלאחר סיום הדימום הויסתי. אנו ממליצים להמנע מקיום יחסים בלתי מוגנים מזמן הוסת ועד לזמן הבדיקה.

הבדיקה נעשית  לאחר הכנסת ספקולום לתוך הנרתיק, (מכשיר בדיקה הנמצא בשגרה אצל רופא הנשים , וקרוב לודאי שנבדקת באמצעותו מספר פעמים) שבאמצעותו  ניתן לראות את צואר הרחם. לאחר מכן יחדיר הרופא צינורית דקה דרך צואר הרחם אשר באמצעותה ניתן יהיה להזריק חומר ניגוד ללא צבע לתוך חלל הרחם  על בסיס יוד), מחלל הרחם החומר מתפזר לחצוצרות ומשם לחלל הבטן.

לעתים ישנה הרגשת כאב שהינה סובייקטיבית ואינדבידואלית , ולרוב תלויה בציפיות הנבדקת לכאב. ככלל ככל שתהיה מסוגלת לבצע הרפיה בזמן הבדיקה התהליך יעבור  יותר בקלות. ישנן נשים המדמות את התחושה כהתכווצות הרחם בזמן מחזור. המלצתי היא ליטול משככי כאב כחצי שעה טרם הפעולה על מנת להפחית את הכאב.

היסטרוסקופיה

בדיקה זו מאפשרת תצפית ישירה לתוך חלל הרחם על מנת לבדוק האם יש בעיה תוך רחמית הגורמת לאי פריון; ובמידת הצורך לטפל בהמשך. הבדיקה מתבצעת בתנוחה זהה לבדיקה גניקולוגית רגילה. הרופא מחדיר דרך הנרתיק וצואר הרחם צינורית דקה שבתוכה סיב אופטי, המאפשר הסתכלות ישירה לתוך חלל הרחם.

לעתים הבדיקה מלווה בתחושת אי נוחות הדומה לכאבי מחזור או לתחושת מלאות בבטן, שמקורה במילוי חלל הרחם בנוזל סטרילי הדרוש להדגמה טובה של חלל הרחם. המלצתי היא ליטול משככי כאב כחצי שעה טרם הפעולה על מנת להפחית את הכאב.

אם יש בבדיקה ממצאים המחייבים התערבות , מבצעים היסטרוסקופיה ניתוחית בהרדמה בבית חולים.

 

דר´ ערן הורוביץ - מומחה לפריון, הפרייה חוץ גופית,

יילוד וגניקולוגיה | מרפאה פרטיות: רמב"ם 26, גבעתיים

טלפון לקביעת תורים: 054-4963149

בירור פריון     
טיפול פריון     
הקפאת ביציות למטרת שימור     
טיפולי פריון עם תרומת זרע     


       מה חדש?

מבקרת יקרה, ברוכים הבאים לאתר שלי ד"ר ערן הורוביץ
לשירותכם תמיד.

054-4963149

דר' ערן הורוביץ - מומחה לפריון, הפרייה חוץ גופית, יילוד וגניקולוגיה | מרפאה פרטיות: רמב"ם 26, גבעתיים
טלפון לקביעת תורים: 054-4963149

כל הזכויות שמורות לדר' ערן הורוביץ - מומחה לפריון והפריית מבחנה, אין לעשות שימוש בתכני האתר ללא הסכמה מראש ובכתב.
אתר זה נבנה על ידי אינטרסקאי © קידום ללא גבולות
404 Not Found

Not Found

The requested URL /intersky/seo_doc3.asp was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.